Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • This event has passed.

Reisi reisimata! Jaapan: taikotrummid, Jaapani etikett & ühiskokkamine 27.4

27.04 | 17:00 21:00

VÄLJA MÜÜDUD!
Reisi reisimata! sarjast võibolla ehk kõige omapärasem, esteetilisem, kummalisem riik, mida siiani külastanud oleme, pakub meile sel korral midagi enamat, kui vaid hea kõhutäis. Reisi reisimata! Jaapan 27.4 taikotrummid ja etikett koos ühiskokkamisega Haapsalus.

hele-riin taikotrummidega Jaapani toidukultuuri üritusel Haapsalus

Toome Jaapani sinuni läbi selle riigi võrratu kultuuri. Jaapanist pärit iidse ajalooga taikotrummid on leidnud tee Haapsallu. Taiko on kombinatsioon spordist ja muusikast. Seega võib trummimängu nimetada ka trummitrenniks, kuna trummimäng saab toimuma suurte harjavarre-jämeduste pulkadega ja lisaks trummimängule on juurde lisatud koreograafia, mis on Jaapani taikotrummide mängustiilile omane. Suur rõhk on koosmängul ja improvisatsioonil. Taikotrummide workshopi juhendajaks on Hele-Riin Uib-Pachel, kes on õppinud Jaapanis Emiko Taba, KODO artistid Eiichi Saito, Yosuke Oda, Ichitaro, Eri Uchida jt meistrite käe all.

Et mõista Jaapani kultuuri ja filosoofiat, peame eelkõige sukelduma jaapanlaste hingeellu, miks nende tavad ning käitumine on nii erinevad meie omadest. Sellest teeb põgusa ülevaate meile pereterapeut Katrin Saali Saul.

Seejärel liigume kööki, kus valmistame üheskoos jaapanipärase õhtusöögi, mis inspireeritud Jaapani toidukultuurist, pikemalt Jaapani kogemusest saad lugeda meie blogist. Meie köögis saad sa teada jaapanlaste fermenteerimise oskustest ja selle mõjust tervisele, valmistame erinevaid fermenteeritud salateid. Samuti saad teada, kuidas teha kurikuulsat Jaapani omletti ehk Tamagoyakit, kuna see on imemaitsev. Koos valmistame nullist imemaitsvat ja mitte kedagi külmaks jätvat miso ramenit, sealhulgas ramen nuudlid teeme viisil, mida harrastati kodudes aastakümneid tagasi. Otseloomulikult on menüüs gyozad, misolõhe, kimchi riis jne jne. Räägime Jaapani toidulaua etiketist ja tavadest, mis erinevad kardinaalselt Euroopa omadest, seega, saab olema ütlemata põnev ja inspireeriv päev!

Reisi reisimata! Jaapan 27.4 osalejate arv on piiratud, meie kööki toidukultuuri nautima ning saali taikotrumme mängima mahub kuni 16 külalist.

Reisi reisimata! Jaapan 27.4 taikotrummid, etikett & ühiskokkamine ajakava: 

Tubadesse al kl 15.00
Jaapani taikotrummid kl 17.00-18.30
Pereterapeut Katrin Saali Sauliga heidame pilgu jaapanlase pereellu ja hingemaailma kl 18.30
Ühiskokkamine ‘Jaapani köök ja etikett’ ja tervitusjook 19.00-20.30
Jaapani õhtusöök 20.30-22.00
Hommikusöök majutujatele, mis sisaldab mh jaapanipäraseid roogasid nt Okonomiyaki kl 9.00-11.00

Hind:

– Üks osaleja majutusega 2-in toas, hommikusöögiga. Jaapani taikotrummide töötuba Hele-Riinu juhendamisel, Jaapani etikett ja ühiskokkamine, klaasike tervitusjooki, ühine õhtusöök – 190 eur
– Osaleja majutusega 1-in toas, hommikusöögiga. Jaapani taikotrummide töötuba Hele-Riinu juhendamisel, Jaapani etikett ja ühiskokkamine, klaasike tervitusjooki, ühine õhtusöök – 222 eur

Avatud on OHH baar. Sul on võimalik soetada saket, veini ja õlut ning otseloomulikult nautida õhtusöögi lõppedes matcha teed.

Broneeri omale koht siin:

Vaata videot, kuidas Hele-Riin OHH hoovis suvel 2023 trummid kuumaks küttis!