Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • This event has passed.

Augustibluusi lõpetab: Blues Brunch & Jimmie Lawsoni dokfilm “Bluesman”

06.08.23 | 11:00 14:00

Üle kolmekümne aasta Soomes ja Baltikumis elanud kaheksakümne kolme aastane Oklahomast pärit bluusimees (Jimmie Bluesman Lawson) jõuab lõpuks tagasi koju.

Jimmie Bluesman Lawson, kaheksakümne kolme aastane bluusimees, veetis üle kolmekümne aasta Soomes ja Baltikumis, kus mängis oma muusikat, bluusi. Lõpuks otsustab Jimmie, et on aeg naasta oma koju Shawneesse Oklahomas.

Dokfilmi Jimmie Bluesmanist vaatame üheskoos Old Hapsal Hotel’is mõnusa kohvi ja maitsva brantši kõrvale.

Jimmie “Bluesman” Lawson oli selle sajandi alguses tihe külaline bluusifestivalidel, koos temaga kasvas just Haapsalu Augustibluus suurimaks Baltikumis, Jimmie oli ürituse iga-aastane tõmbenumber. Tema tähtsus kohaliku muusikaelu edenemisel on hindamatu. Jimmie Lawson on sündinud 1941. aastal Oklahomas USA-s. Jimmie nooruspõlv langeb aega, mil bluus oli Ameerikas oma populaarsuse tipul, bluusist on välja kasvanud pea kõik tänapäeva levimuusika stiilid. “Muusikal on olnud alati suur osa minu elust, muusikal on olnud alati suur osa mustanahaliste elust,” räägib ta.
Pärast esmaskordset esinemist 1999. aasta Haapsalu Augustibluusil, avanesid talle uksed kogu Baltikumis – ühel hetkel oli tal oma saatebänd nii Eestis, Soomes, Lätis kui ka Leedus. Ta oli alati oodatud külaline igale üritusele just tema erilise sõu ja nakatava esinemismaneeriga, kus ta haaras nii publikut kui ka oma bändiliikmeid, et need annaks endast alati rohkem kui kõigest 100%.

Dokfilmi treilerit näed siin.

Hind: 35€/osaleja, kohtade arv piiratud.

BRANTŠ ON VÄLJA MÜÜDUD!
Registreeri brantšile siin:

Augustibluusi kava näed siin.